زبان فرانسه
دارالترجمه رسمی آتیه، کلیه خدمات ترجمه زبان فرانسه را توسط یکی از مجرب ترین و با سابقه ترین مترجمین رسمی زبان فرانسه ارائه می کند.


مترجم مسئول
مترجم رسمی قوه قضاییه


تحصیلات :
کارشناس ارشد رشته حقوق
درباره زبان رسمی فرانسه
زبان فرانسه بصورت رسمی در 29 کشور عضو سازمان ملل گویش می‌گردد. از این میان 12 کشور بصورت تک زبانه و 17 کشور دیگر به عنوان زبان دوم از آن استفاده می‌کنند. قاره آفریقا در این زمینه از قاره اروپا پیشی گرفته است و بنابر آمار ارائه شده 11 درصد از جمعیت فرانسه‌زبان جهان، در این قاره زندگی می‌کنند.
زبان فرانسه، زبان رسمی اتحادیه آفریقا به شمار می­‌آید. همچنین در اتحادیه اروپا، به لحاظ استفاده آن به عنوان زبان مادری، از رتبه دوم برخوردار است. کشورهایی که در این قاره به زبان فرانسه صحبت می­‌کنند، عبارتند از: فرانسه، بلژیک، سوئیس، لوکزامبورگ، موناکو
بنا بر اطلاعات اخذ شده، در کشور آمریکا بیش از 6 میلیون نفر از زبان فرانسه استفاده می‌کنند. نکته دیگر اینکه کشور الجزایر با اینکه عضو OIF (سازمان بین المللی جمعیت فرانسه زبان) نیست اما دومین کشور فرانسه زبان از لحاظ جمعیت در جهان محسوب می­‌شود. از کشورهای دیگری که به زبان فرانسه صحبت می­‌کنند، می‌توان به کانادا، هائیتی و وانواتو اشاره کرد. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا و ایالت های خاصی مانند کبک را دارند، موظف هستند زبان فرانسه را تا سطوح بالا یاد بگیرند تا بتوانند به تحصیل یا زندگی در کانادا بپردازند.

کشورهایی با زبان رسمی فرانسه

Share